Adalet Bakanlığı
SAMSUN ADLİYESİ
2018 YILI 5. GELENEKSEL
FUTBOL TURNUVASI

TURNUVA KOMİTESİ

SAMSUN ADLİYESİ 5. GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI KATILIM KOŞULLARI VE KURALLAR

 

1 - Başvurular - 27/03/2018 - 30/03/2018 günü saat 14.00'e kadar yapılabilecektir.

2 - Turnuva katılım ücreti - Her bir takım için 250 TL'dir.

3 - Turnuvaya katılan takım sayısı 10 ve daha az olursa lig usulünde müsabakalar yapılacak, katılan takım sayısının 11 ve daha fazla olması durumunda gruplar halinde müsabakalar düzenlenecektir.

4 - Takımlar en az 10, en fazla 13 kişiden oluşturulacaktır. Başvuru sırasında takım listesi ile birlikte oyuncuların doğum tarihleri ve mevkileri (kaleci / oyuncu) bir liste ile belirtilmelidir. (Örnek başvuru tablosu www.samsunadalet.gov.tr adresinden "Turnuvalar" bölümünden yayınlanacaktır.)

5 - Her takım komiteye 1 tane hakem belirtmek durumundadır. Takım kaptanları her maçtan 15 dk önce detaylı takım listelerini komiteye (ilk 7, kaleci ve yedek kaleci) bildirmelidir.

6 - Turnuvanın grup usulü olması durumunda hakemler aynı gruptan olmamak şartıyla diğer grupların maçlarında görevlendirilecektir. Oynanacak müsabakaların hakemleri maçların oynanacağı tarihten önce ki cuma günü duyurulacaktır.

7- Yaş kuralı; Saha içerisinde bir takım 30 yaş altında en fazla 2 futbolcu bulundurabilecektir. Bu kuralı takım kaptanları takip etmek zorundadır. Saha içerisinde herhangi bir zamanda bu kuralı ihlal eden takım tespit edilirse (bu durum maçlardan sonra da olabilir) kuralı ihlal eden takım o maç hükmen yenik sayılacaktır.

8 - Oyuncu değiştirme; 4 oyuncu ile sınırlıdır. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna dahil edilmeyecektir.

9- Kaleci; Kaleciler yaş kuralına tabi değillerdir. Personel eşleri kaleci olmak koşulu ile takımlara dahil edilebilir.

10 - Kart sistemi - Sarı kart ve kırmızı kart kuralları geçerlidir. Oyun içerisinde 2 sarı kart gören oyuncu kırmızı kart ile cezalandırılır ve oyun dışı kalır. Ancak bir sonraki maç ceza almaz. Oyuncu doğrudan kırmızı kart görmesi durumunda 1 maç (Sportmenlik dışı durumlarda ceza komite tarafından arttırılabilir) ceza alır. Bir oyuncu, oyun içerisinde, öncesinde ya da sonrasında sportmenliğe aykırı bir davranışta bulunursa kart görmemiş olsa dahi komite kararı ile cezalandırılabilir.

11- Hükmen mağlubiyet durumları
-Bir takımın mazeretsiz şekilde maça çıkmaması durumunda turnuvadan çekilmiş kabul edilir; Bu durumda söz konusu takımın aldığı sonuçlar puan tablosunda averaj hesabına dahil edilmez. (bu durum puanı etkilemez.)
-Bir takımın mazeretsiz şekilde maça çıkmaması veya turnuvadan çekilmesi durumunda ilgili takım ve oyuncuları bir daha ki turnuvalara alınmayacaktır.
-Bir takımın oyun içerisinde 2 den fazla 30 yaş altı oyuncu oynatması veya takım listesinde yer almayan bir oyuncu oynatması durumunda; Hükmen galip olan takımın maç sonunda atmış olduğu gol sayısı hanesine yazılır . Hükmen mağlup olan takımın sayısı ise sıfır olarak kayıtlara geçer. (Gol sayısı 3'den az ise hükmen 3-0 yenik olarak skora girilir)

12 - Gol krallığı; Turnuva süresince en fazla gol atan oyuncu gol kralı unvanını elde eder. Oyuncunun bir maçta 5 golden fazla attığı goller hesaba katılmaz, 1 maçta en fazla 5 gol atmış sayılır.

13 - Kura çekimi ve fikstür;
-30/03/2018 Cuma günü saat 17:30'da İsa Fidan Konferans Salonunda kura çekimi yapılacaktır.
-Daha önceki turnuvalarda başarı elde etmiş ve devamlılığı olan takımlar grup dengelerini gözetmek açısından kuraya seri başı olarak katılacaklardır. (Lig usulü olmaması durumunda)

14 - Puan Eşitliği -
-2 takımın puan eşitliği durumu;
-İlk olarak aralarındaki maça bakılacaktır. Galip gelmiş olan takım üst sırada yer alır.
-Aralarındaki maçın beraberlik ile sonuçlanmış olması durumunda genel averajına bakılır.
-Genel averajın eşitliği durumunda attığı gol sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.
-Yine eşitlik bozulmaz ise komitenin belirlediği bir tarihte iki takım tek maç yapar ve galibi üst tura yükselir.
- 2'den fazla takımın puan eşitliği durumunda;
-Puanı eşit olan takımların kendi aralarında yapmış olduğu maçlardan oluşan yeni bir puan cetveli oluşturulur ve oluşan yeni cetvele göre takımların sıralaması oluşturulur. Yeni oluşturulan eşitliği bozulmayan takımlar var ise bu takımlar arasında genel averaja bakılır, eşitliği devam eden takımlar var ise attığı gol sayısına bakılır. Hala eşitlik devam ediyor ise komite tarafından belirlenen bir tarihte eleme usulü bir maç yapılır.


BAŞVURU FORMU ÖRNEK

 

 

T.C. Adalet Bakanlığı Samsun Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. →Samsun Bilgi İşlem Müdürlüğü←